Skip links

Artimiausią transporto ateitį Europos ekspertai nagrinės Lietuvoje

Tarptautinių pervežimų verslas jau po ketverių metų atrodys visai kitaip. Europos Sąjungos sprendimu, nuo 2024-ųjų rugpjūčio valstybinės institucijos privalės priimti vežėjų teikiamą informaciją skaitmeniniu būdu pagal bendrą formatą, galiosiantį visose ES šalyse.

Kaip tai atrodys praktikoje, kol kas dar nėra patvirtinta – valstybės ES narės gali teikti pasiūlymus dėl reglamento įgyvendinimo. Todėl Lietuvos transporto skaitmenizacijos ekspertai atkreipia dėmesį, kad dabar mūsų šaliai yra ypač svarbu įsitraukti į šios tvarkos kūrimą, kad vėliau nekiltų panašių problemų, kaip su Mobilumo paketu.

Todėl lapkričio 5 dieną Vilniuje, VGTU Didžiojoje salėje įvyks Transporto Inovacijų asociacijos (TIA) kartu su Susisiekimo ministerija ir asociacija „Infobalt“ organizuojamas tarptautinis Transporto Inovacijų forumas.

Galimybė Lietuvai

Tai bus didžiausias šįmet transporto ir logistikos inovacijų sektoriaus renginys visame Baltijos šalių regione. Forume dalyvaus apie 300 svečių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Nyderlandų, Lenkijos, Ukrainos ir kitų valstybių, forume pasisakys ir politikos, ir verslo atstovai, laukiama ir Europos Komisijos atstovų.

„Duomenų apsikeitimas skaitmeniniu būdu vietoje įprastų popierinių dokumentų yra būtinas tam, kad kroviniai galėtų greičiau judėti, vilkikų vairuotojams nereiktų gaišti laiko formalumams, o sumažėjus prekių savikainai sutaupytų kiekvienas gyventojas. Tačiau labai svarbu, kad būsima tvarka būtų iš tikrųjų efektyvi ir naudinga Lietuvai“, – tvirtino TIA valdybos pirmininkas Jurgis Adomavičius.

Lietuva jau turi patirties rodant lyderystę transporto inovacijų srityje Baltijos jūros regione. Šį rudenį tarp Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos buvo sėkmingai ištestuotas tarpvalstybinio krovinių vežimo automobilių keliais elektroninio važtaraščio (eCMR) prototipas, kurį sukūrė „Infobalt“ įmonė „Fitek EDI”.

Artimiausiu metu prototipą planuojama testuoti Beneliukso ir  Rytų partnerystės šalyse, atskleidė „Infobalt“ Skaitmeninės politikos vadovė Rūta Šatrovaitė-Bulbovienė.

Dalyviai – iš visų transporto sričių

Transporto Inovacijų forumo metu apie skaitmenizacijos poreikį pasisakys ne tik kelių transporto atstovai, bet ir uosto bei geležinkelių specialistai, o multimodalinio transporto galimybes aptars skaitmeninių inovacijų ekspertas iš Estijos Heitis Meringas. Diskusijose dalyvaus ne tik vežėjai, bet ir jų klientai – stambių Lietuvos pramonės įmonių specialistai, kalbėsiantys apie klientų poreikius.

Vienas iš Forumo tikslų – inicijuoti regioninio analitinio centro (angl. think tank) sukūrimą, kuris būtų atsakingas už inovacijų ir skaitmeninimo plėtrą transporto ir logistikos sektoriuje, vadovaujantis Europos Sąjungos Skaitmeninės strategijos ir Europos Žaliojo kurso prioritetais bei vystytų dialogą su Vyriausybės atstovais dėl Europos Sąjungos Atsigavimo fondo investicijų tvaraus panaudojimo.

ES teisinę bazę bei planuojamus pokyčius pristatys Europos Komisijos kuruojamo Skaitmeninio transporto ir logistikos forumo (DTLF) atstovas Dominique‘as Willemsas, o apie ryškiausias transporto sektoriaus inovacijas kalbės „Uber Freight“ atstovas Michaelis Moffetas.

Pagrindinis renginio tikslas – aptarti skaitmenizavimo ir inovacijų poreikį transporto ir logistikos sektoriuje, išgirsti vežėjų, klientų bei valstybinių institucijų poreikius ir požiūrį bei inicijuoti reikiamus pokyčius.

Atsižvelgiant į ilgametį aktyvų Lietuvos vaidmenį perduodant Europos Sąjungos gerąją praktiką Rytų partnerystės šalims ir siekiant toliau plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą atitinkantį XXI a. skaitmeninės ekonomikos tikslus, Forumo metu bus patvirtinta Ministrų deklaracija  dėl skaitmeninių krovinių duomenų apsikeitimo tarp Baltijos jūros regiono ir Rytų partnerystės šalių.

Renginys vyks ir gyvai, ir internetu

Transporto srities profesionalai į Transporto Inovacijų forumą kviečiami atvykti gyvai, bet suprasdami pandemijos situaciją renginio organizatoriai iš karto pasiruošė ir virtualiai forumo transliacijai, kurią padės įgyvendinti vieni garsiausių konferencijų organizatorių „Confinn“.

Transporto Inovacijų forumą internetu stebėti kviečiami visi besidomintys transporto ir logistikos sektoriaus ateitimi bei skaitmeniniais sprendimais. Ši transliacija bus nemokama, tik jai būtina išankstinė registracija: http://transportoforumas.lt/registration

Mūsų svetainė naudoja slapukus. Ar sutinkate?