Skip links

Išrinkta nauja Transporto inovacijų asociacijos valdyba

Transporto inovacijų asociacijos (TIA) visuotinio susirinkimo metu išrinkta nauja organizacijos valdyba. Susirinkime taip pat patvirtintos asociacijos įstatų korekcijos, stojamieji ir nario mokesčiai, artimiausi planai.

„Birželio mėnesį veiklą pradėjusi Transporto inovacijų asociacija vis aktyviau įsitraukia į Lietuvos transporto ir logistikos sektoriaus plėtrai svarbius projektus, sektoriaus skaitmenizavimą. Siekiame didinti ir pokyčių tempą, ir mastą, todėl labai svarbu, kad organizacijos valdybą papildė nauji savo sričių ekspertai, kurių žinios, patirtis ir ryšiai padės vystyti asociacijos veiklą ir atverti platesnes galimybes tiek logistikos ir transporto sektoriaus verslui, tiek ir didinti Lietuvos konkurencinį pranašumą“, – sakė Transporto inovacijų asociacijos įkūrėjas Jurgis Adomavičius.

Pakeitus asociacijos įstatus, jos valdybą nuo šiol vietoje trijų narių sudarys 6 įvairių sričių ekspertai:  Transporto inovacijų asociacijos iniciatorius Jurgis Adomavičius, startuolio „Trevio“ direktorius Dainius Berškys, 15 metų patirtį IT srityje turintis ekspertas Paulius Lazauskas ir vieno iš didžiausių Europos mobilumo paslaugų tiekėjo „DKV EURO SERVICE“ vykdantysis direktorius Baltijos ir Skandinavijos šalims Artūras Michejenko.

Į valdybą taip pat buvo išrinktas investuotojas, patyręs IT, transporto ir tiekimo grandinių srities vadovas  bei konsultantas Jan Hyttel, šioje srityje dirbantis daugiau nei 30 metų. J.Hyttel gerai išmano Europos Sąjungos reglamentus logistikos ir transporto skaitmenizavimo srityje, kartu su „Ernst&Young“ komanda  dirbo vyresniuoju patarėju ir konsultantu „EU 4 Digital“ projekte transporto skaitmenizacijos ir e-komercijos teisės srityje.

J. Hyttel turi platų ryšių tinklą visame pasaulyje, palaiko glaudžius kontaktus su ekspertais, vykdančiais transporto srities projektus Europos Komisijoje ir gali aukščiausiu lygiu atstovauti Lietuvos vežėjų interesus EU Skaitmeninio Transporto ir Logistikos Forume (DTLF) bei kitose skaitmenizacijos klausimus nagrinėjančiose institucijose.

Naujų kompetencijų suteiks ir valdybos nare išrinkta advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ partnerė Dovilė Grėblikienė. Ji daugiau kaip 16 metų dirba prie įvairių sudėtingų energetikos ir transporto sektoriaus projektų, specializuojasi reguliuojamų pramonės šakų – transporto, telekomunikacijų, energetikos – teisės srityse. Jos vadovaujama teisininkų komanda nuolat dirba su stambiais vietos ir tarptautiniais transporto sektoriaus projektais, yra prisidėjusi prie inovacijų kūrimo projektų tokiems klientams kaip „Bolt“ ir „Porsche“.

„Tokio kalibro ir kompetencijų naujieji valdybos nariai iš tiesų stiprina asociaciją ir padės siekti tikslo skaitmenizuoti transporto ir logistikos sektorių, didinti jo efektyvumą užtikrinant efektyvų bendradarbiavimą su rinkos dalyviais ir valstybės institucijomis“, – įsitikinęs J. Adomavičius.

Vos prieš 4 mėnesius aktyvią veiklą pradėjusi asociacija jau spėjo įsitraukti į įvairius inovacijų projektus Lietuvoje. Ji prisideda prie krovinių vežimo automobilių keliais „eCMR“ platformos prototipo kūrimo. Tikimasi, kad šio produkto sukūrimas verslams padės sutaupyti tūkstančius eurų ir užtikrins greitesnį krovinių judėjimą.

TIA taip pat dalyvauja įgyvendinant Finansų ministerijos sukurtą ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimo planą „Ateities ekonomikos DNR“. Šio plano tikslas – skatinti investicijas į tvarius ir aukštą pridėtinę vertę kuriančius projektus Lietuvoje.  TIA atstovai dalyvauja investicijų komiteto veikloje, skaitmeninės ekonomikos ir verslo investicijų bei klimato kaitos ir energetikos investicijų srityse.

Kartu su Susisiekimo ministerija ir asociacija „Infobalt“ TIA organizuoja Tarptautinį Transporto Inovacijų forumą, vyksiantį šių metų lapkričio 5 dieną.

Artimiausiu metu Transporto Inovacijų asociacija planuoja daugiau dėmesio skirti plėtrai ir naujų narių priėmimui. Narystės reglamentas numato, kad šiais metais prie asociacijos prisijungę nariai nemokės nario mokesčio, taip pat bus taikoma 50% nuolaida stojamajam mokesčiui. Visuotinio susirinkimo metu nuspręsta, kad nuo 2021 metų asociacijos nario stojamasis mokestis bus 200 Eur, tuo tarpu metinis nario mokestis sudarys 500 Eur. Asocijuotieji asociacijos nariai (neturintys balsavimo teisės) bus atleisti nuo mokesčių.

Transporto inovacijų asociacija yra atvira organizacija. Prie jos gali jungtis visos transporto, logistikos, ekspedijavimo, IT ar kitų susijusių sričių bendrovės, taip pat valstybinės institucijos, asociacijos ar kitos suinteresuotos šalys, norinčios prisidėti prie didesnės transporto sektoriaus skaitmenizacijos.

Mūsų svetainė naudoja slapukus. Ar sutinkate?