Skip links

Konferencijoje „Tvarumo ir dekarbonizacijos iššūkiai logistikoje“ atsakymai, kaip transporto sektoriuje efektyviai mažinti Co2 emisijas

Apie tvarumo ataskaitas, kaip tvarumo reikalavimai palies transporto ir logistikos įmonių veiklą, kokios investicijos reikalingos šioje srityje, ką planuoja valstybinių institucijų atstovai siekiant logistikos sektoriaus dekarbonizacijos ir ar klientai pasiruošę mokėti už „švaresnį“ prekių transportavimą bus diskutuojama renginyje „Tvarumo ir dekarbonizacijos iššūkiai logistikoje“.

Pasak renginio iniciatorės, Transporto inovacijų asociacijos (TIA) vadovės Astos Kazlauskienės, logistika ir transportas išmeta apie 20 proc. viso pasaulyje išmetamo CO2 kiekio, sektorius kenčia dėl prasto bendro išmetamųjų teršalų kiekio koordinavimo tarp tiekimo grandinės dalyvių.

„Logistika dažnai yra vertinama kaip dar viena išlaidų eilutė, reikalinga prekėms gabenti iš vienos vietos į kitą. Nors prekių gabenimas kelia didelių aplinkosaugos problemų, iniciatyvos, kuriomis siekiama aplinkosauginio tvarumo logistikoje, dažnai dar nėra įmonių prioritetas. Be to, logistikos plėtros iniciatyvos gali padidinti sąnaudas trumpuoju laikotarpiu, o galimą naudą, gautą dėl išmetamųjų teršalų mažinimo, gali būti sunku įvertinti. Situacija ir požiūris į aplinkosaugą pamažu keičiasi visoje Europoje, todėl turime neatsilikti nuo tendencijų ir Lietuvoje diskutuoti, kaip didinti logistikos sektoriaus tvarumą neprarandant įmonių konkurencingumo“, – teigia A. Kazlauskienė.

Renginio metu Lietuvos ekspertai dalinsis savo įžvalgomis, patirtimi bei diskutuos apie tvarumo teisinį reguliavimą, tvarumo ataskaitų praktinį įgyvendinimą, ko galime tikėtis iš tvarumo reikalavimų logistikos grandinėje, o vilkikų gamintojai pasidalins galimais dekarbonizacijos scenarijais.

Renginyje tvarumo teisinį reguliavimą aptars„ TGS Baltic“ Transporto industrijos grupės vadovė, advokatė Žydrūnė Stuglytė, tvarumo ataskaitų praktinius įgyvendinimo aspektus pristatys „Viridis sustainability“ direktorius Saulius Bakas. Taip pat advokatų kontoros „Ellex Valiūnas“ partnerė Miglė Petkevičienė, Giedrius Žilėnas „NorDan“ direktorius, „IKI Lietuva“ Strategijos vystymo ir tvarumo vadovas Kęstutis Vaškevičius, „Šemas“ direktorius Robertas Gradauskas, „HRX“ direktorė, Rasma Saulė ir „LTG Cargo“ generalinė direktorė Eglė Šimė diskutuos apie besikeičiančius tvarumo reikalavimus logistikos grandinėje.

Vilkikų gamintojų dekarbonizacijos iššūkius ir galimybes pristatys „Iveco S.p.a.“ atstovybės vadovas Ernestas Jakubonis. Apie tai, kokius tikslus sau keliame ir kur sieksime judėti dekarbonizacijos srityje, diskutuos Artūras Michejenko, Transporto inovacijų asociacijos valdybos narys, Agnė Vaiciukevičiūtė, Susisiekimo viceministrė, Simonas Gentvilas, Aplinkos ministras, Vidas Korsakas, „SG Dujos Auto“ direktorius, Julius Gendvilis, „Elektrum Lietuva“ verslo vystymo ir plėtros vadovas, Darius Snieška, „Scania Lietuva“ regiono vadovas, Tomas Jurgelevičius, „Hegelmann Transporte“ generalinis direktorius, Sabina Chochrina, „Vlantana“ generalinė direktorė.

Data: 2023 m. gegužės 29 d.

Laikas: 13.00-17.00 val.

Vieta: Vilnius Tech Park, Vilnius

Bilietus į konferenciją galite įsigyti ČIA.

Plačiau apie renginį ČIA.

Konferencijos organizatorius: Transporto inovacijų asociacija

Renginio partneris: „Tech Zity“

Leave a comment

Mūsų svetainė naudoja slapukus. Ar sutinkate?