Gegužės 31 - birželio 2 d. „GreenLogistics Hack“
3 dienas vykęs hakatonas pritraukė daugybę transporto, logistikos ir IT specialistų, kurie siekė sukurti sprendimą, optimizuojantį procesus ir skaitmeninantį logistikos grandines, sumažinant išmetamo CO2 kiekį.
12 sprendimus kūrusių komandų sudarė transporto ir logistikos ekspertai, programuotojai bei inovatoriai iš Ispanijos, Portugalijos, Latvijos, Slovėnijos, Sakartvelo, Suomijos bei Lietuvos. Komandoms talkino net 22 mentoriai iš įvairių šalių ir organizacijų, turintys žinių ir praktinės patirties kuriant skaitmeninių transporto grandinių sprendimus.
Gegužės 31 d. „GreenLogistics Masterclass“
Transporto inovacijų asociacija būdama ES finansuojamo projekto ADMIRAL partnere, Vilniuje surengė GreenLogistics Masterclass seminarą, kuris supažindino su CO2 emisijų ataskaitų teikimu, įgyvendinamomis metodikomis, pavyzdžiui, GLEC sistema, ir skaitmeninimo pokyčių potencialu tvariai logistikai. Renginyje susirinko transporto ir logistikos specialistai bei kitų sektorių atstovai, besidomintys tvarumu.
Renginio metu specialistai pasidalijo esminėmis įžvalgomis apie CO2 ataskaitų teikimą logistikos įmonėms, supažindino dalyvius su veiksminga metodika, skirta apskaičiuoti ir teikti ataskaitas apie galutinį logistikos išmetamųjų teršalų kiekį, aptarė logistikos skaitmeninimo galimybes ir iššūkius siekiant tvarumo, dalijosi CO2 mažinimo logistikoje sprendimais, kurie veikia.
Lapkričio 23-24 d. „Transporto Inovacijų forumas 2023“
Renginyje daugiau nei 70 pranešėjų ir diskusijų dalyvių aptarė aktualiausius šiandienos sektoriaus iššūkius ir galimybes. Forume susirinko daugiau nei 900 sektoriaus lyderių, kurie dalijosi įžvalgomis ir mezgė ryšius. Renginio atidarymo ir pirmos dalies tiesioginę transliaciją per „Delfi“ įsijungė daugiau nei 50 000 žiūrovų.
Rugsėjo 12 d. „Inovacijų diena“
Kartu su „TGS Baltic“ organizuotame renginyje Transporto inovacijų asociacijos nariai pasidalino savo pasiekimais, įspūdingais projektais ir inovatyviais produktais, kurie ne tik spartina mūsų sektoriaus plėtrą, bet ir formuoja ateities transporto ir logistikos tendencijas.
„Why AI“ įkūrėjas, dirbtinio intelekto treneris ir „Genz.lt“ naujienlaiškio autorius Antanas Bernatonis atskleidė, kaip dirbtinis intelektas ir juo paremti technologiniai sprendimai netolimoje ateityje pakeis transporto ir logistikos sektoriaus kasdienybę. „Tech Zity“ įkūrėjas ir vadovas, investicinio fondo Contrarian Ventures partneris Darius Žakaitis pasidalino vietoje buvusių drabužių gamintojo „Lelija“ pastatų planuojamo technologijų miestelio koceptu, kalbėjo apie siekį suburti inovatorių bendruomenę ir dalinosi įžvalgomis kaip pritraukti investicijas tokiems ir panašiems projektams, o Susisiekimo ministerijos atstovė Gintarė Janušaitienė papasakojo apie Tarptautinį transporto forumą.
Gegužės 29 d. „Tvarumo ir dekarbonizacijos iššūkiai logistikoje“
Renginio metu buvo ieškoma sprendimų, kaip padaryti transporto ir logistikos sektorių tvaresniu bei labiau tausojančiu aplinką. Aptarti artėjantys tvarumo reikalavimai ir teisinis jų reglamentavimas, įpareigosiantis įmones teikti Tvarumo atskaitas, o tai iš esmės pakeis žaidimo taisykles.
Kovo 24 - 26 d. „DigiLogistics Hack“
3 dienos kūrybiškumo ir nestandartinių sprendimų, 12 komandų iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, 16 mentorių, 4 pagrindiniai iššūkiai, kuriuos turėjo įveikti renginio dalyviai bei du įkvepiantys pranešimai.
Renginyje buvo peržvelgti daugelio įmonių taikomi inovatyvūs sprendimai, vykęs renginys prisidėjo prie „Transporto inovacijų asociacijos“ siekio palengvinti skaitmeninių transformacijų įgyvendinimą mažose ir vidutinėse įmonėse, jas mokyti bei edukuoti. Hakatone dalyvavo privačiam sektoriui atstovavusios komandos ir mentoriai iš privačių bei viešojo sektoriaus organizacijų. Skirtingų valstybių atstovai turėjo puikią progą pabendrauti ir atrasti prasmingų ryšių, kurie ateityje padės lengviau įgyvendinti europinius standartus.
Kovo 24 d. „DigiLogistics Masterclass: Next steps towards paperless shipments“
Renginyje pristatytos praktinės eCMR taikymo galimybės, elektroninės krovinių vežimo informacijos (angl. eFTI) reglamento ypatybės bei kaip atrodo eFTI reglamento įgyvendinimas Lietuvoje. Verslo atstovai dalinosi savo įžvalgomis kaip jiems sekasi kurti eFTI platformas ir su kokiais iššūkiais susiduria įmonės, pradedančios skaitmeninius procesus įmonėse bei kaip atrodys skaitmenizuotas intermodalus transportas. Renginį vainikavo „networking`o“ sesija kartu su kovo 24-26 dienomis vykstančio „DigiLogistics Hack“ hakatono dalyviais.
Sausio 24 d. „Verslo ir inovacijų finansavimas 2023“
Renginio tikslas buvo supažindinti asociacijos narius ir visus besidominčius su verslo plėtos, inovacijų kūrimo ir diegimo finansavimo mechanizmais, kuriais 2023 metais galės pasinaudoti įmonės ir startuoliai bei inovatoriai. Išsamius 2023 metų finansavimo projektų pristatymus parengė ir diskusijose dalyvavo Inovacijų agentūros atstovė Gintarė Kuncaitytė, Susisiekimo ministerijos atstovai Saulius Kerza ir Jurgita Rimkuvienė, taip pat Ignas Viliušis, „RVS konsultacijų“ klientų aptarnavimo vadovas bei INVEGA vyresnioji projektų vadovė Justina Malinauskė.
Spalio 20-21 d. „Transporto Inovacijų forumas 2022”
Renginyje pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo daugiau nei 70 pranešėjų ir diskusijų dalyvių iš įvairių šalių. Forume gyvai dalyvavo daugiau nei 700 svečių, o transliacija internetu „Delfi“ ir mūsų platformoje stebėjo 120 000 žmonių.
Birželio 16 d. „Jungtinė Karalystė – iššūkiai ir galimybės Lietuvos transporto sektoriui“
Dalyviai:
Laura Marquis – JK transporto departamento logistikos ir tiekimo grandinės direktoriaus pavaduotojas
Donata Mauricaitė – LR Komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje
Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė – Transporto inovacijų asociacijos direktorė
Giedrius Meškauskas – „Jager Freight“ LTD vadovas.
Birželio 2 d. „Tendencijos keičiančios transporto ir susisiekimo ateitį“ (Panevėžys)
Dalyviai:
Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė – Transporto inovacijų asociacijos direktorė
Paulius Gužys – UAB „Įkrautas“ bendraįkūrėjas
Raimundas Petrauskas – UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius
Vizitas į „Schmitz Cargobull“ gamyklą.
Spalio 21-22 d. “Transporto Inovacijų forumas: Transportas ir logistika 2050”
Renginyje pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo daugiau nei 70 transporto ir logistikos sektoriaus ekspertų iš 17 skirtingų šalių. Forume gyvai dalyvavo daugiau nei 300 svečių, o transliacija internetu „Delfi“ ir mūsų platformoje stebėjo 127 000 žmonių.
Rugpjūčio 3 d. Informacinis seminaras TIA nariams apie priemones verslui
Birželio 22 d. „Transporto ir logistikos transformacija“ (Klaipėda)
Dalyviai:
Jurgis Adomavičius – Transporto inovacijų asociacijos valdybos pirmininkas
Egidijus Mockus – Vakarų medienos grupės generalinis direktorius ir Klaipėdos pramoninkų asociacijos prezidentas
Alvydas Naujėkas – UAB „Vėjo projektai“ / Dancer bus generalinis direktorius
Rugilės Andziukevičiūtė-Buzė – Transporto inovacijų asociacijos direktorė
Irena Griciūtė – A. Griciaus autotransporto įmonės atstovė
Justas Kairys – UAB „TLC Logistics“ vadovas
Gegužės 27 d. „Logistikos ir transporto skaitmeninimas: startuolių galimybės“
Dalyviai:
Eglė Markevičiūtė – Ekonomikos ir inovacijų Viceministrė
Roberta Rudokienė – „Startuo Lithuania“ vadovė
Augmantas Pinčius – „GovTech Lab“ konsultantas
Tautvydas Gylys – „Trafi“ produktų direktorius
Gytenis Galkis – rizikos kapitalo fondo „70V“ partneris
Jurgis Adomavičius – Transporto inovacijų asociacijos valdybos pirmininkas
Balandžio 30 d. „Inovacijos ir sprendimai logistikoje 2050”
Dalyviai:
Tomas Sergadejevas – Startuolio „Fleethand“ įkūrėjas
Gintaras Naudžiūnas – UAB „DS Projektai“ vadovas
Aidas Berškys – Tiekimo grandinės ir logistikos konsultantas
Kovo 24 d. „Trečias mėnuo po Brexit transporto pasaulyje“
Dalyviai:
Šarūnas Avižienis – Muitinės departamento muitų politikos skyriaus vadovas
Mantas Zamžickas – Komercijos atašė, LR ambasada Jungtinėje Karalystėje
Dovilė Greblikienė – „Ellex Valiūnas“ partnerė, Transporto Inovacijų asociacijos valdybos narė
Birželio 30 d. „ES iniciatyvos transporto ir logistikos sektoriui skaitmenizuoti. Lietuvos perspektyva”
Dalyviai:
Jurgis Adomavičius – Transporto Inovacijų asociacijos iniciatorius
Vilma Misukonienė – ES skaitmeninės politikos ekspertė
Dominique Willems – Skaitmeninio transporto ir Inovacijų forumo (DTLF) grupės vadovas
Vladislav Kondratovič – LR Susisiekimo Viceministras
Artūras Piliponis – „Ernst & Young” partneris
Dainius Berškys – Startuolio „Trevio“ direktorius