Skip links

Transporto inovacijų asociacija tapo Lietuvos pramonininkų konfederacijos nare

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo sprendimu balandžio 27 d. Transporto inovacijų asociacija tapo konfederacijos nare.

„Džiaugiamės, kad Transporto inovacijų asociacija tapo LPK dalimi. Transporto ir logistikos sektoriai sukuria apie 12 proc. BVP, pritraukia apie 14 proc. visų verslo investicijų ir yra Lietuvos ekonomikos varomoji jėga. Tačiau šios sritys nėra pakankamai skaitmenizuotos, todėl mūsų misija – sukurti palankią aplinką verslui per procesų skaitmenizavimą ir inovacijų diegimą transporto ir logistikos srityje. Įsibėgėjantys ES projektai ir reglamentai, kurie yra susiję su skaitmenizacija ir inovacijomis, formuluoja visam transporto sektoriui naujas galimybes, tačiau su jomis ateina ir iššūkiai, kuriuos mes galėsime greičiau ir efektyviau išspręsti būdami LPK dalimi. Planuojame aktyviai bendradarbiauti su LPK ir tikime, kad sujungę jėgas galėsime ženkliai prisidėti prie transporto ir logistikos sričių skaitmenizavimo strategijos formavimo Lietuvos bei Europos Sąjungos mastu“, – sako Transporto inovacijų asociacijos direktorė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė.

LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pabrėžė, kad džiugu, jog prie konfederacijos prisijungia vis daugiau naujų narių, kurie leidžia jai atstovauti nariams įvairesniuose sektoriuose, atspindėti dar platesnį Lietuvos verslo balsą.

„Transporto ir logistikos sektoriai yra vieni imliausių naujovėms ir naujoms technologijoms. Spartus technologinis atsinaujinimas, inovacijos ir „Pramonės 4.0“ suteiktos galimybės labai sparčiai keičia tradicinį požiūrį į transportą bei logistikos sistemas. Europai pasirinkus ambicingus žaliojo kurso tikslus netaršios, inovatyvios ir taupios transporto priemonės vis sparčiau ateina į mūsų kasdienį gyvenimą. Džiaugiamės, kad į mūsų gretas įsilieja aktyvi ir inovatyvi asociacija. Veikdami kartu mes galėsime sparčiau atliepti ateities tendencijas ir siekius sumažinti aplinkos taršą, optimizuoti ir skaitmenizuoti transporto procesus, daugiau atsižvelgti į transporto saugą. Tikiu, kad kartu padėsime Lietuvos transporto ir logistikos sektoriams sparčiau transformuotis, diegti tokias naujoves ir inovacijas, kaip dirbtinis intelektas, daiktų internetas , 5G ir debesų kompiuterija, alternatyvus kuras ir elektrifikacija“, – pabrėžia LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) – skėtinė verslo asociacija, vienijanti 56 šakines ir 5 regionines asociacijas visose lietuvišką produkciją gaminančiose pagrindinėse pramonės šakose. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos. LPK yra nepriklausoma, nepolitinė, skaidriai verslo interesus Lietuvoje atstovaujanti organizacija. LPK nariai atlieka svarbų vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą.

Mūsų svetainė naudoja slapukus. Ar sutinkate?