Transporto inovacijų forumas

Transporto Inovacijų forumas – tai transporto rinkos dalyviams skirtas renginys, kasmet į vieną salę sukviečiantis tarptautinių organizacijų atstovus, vežėjus, vilkikų ir priekabų gamintojus, logistikos sprendimų ekspertus, padangų gamintojus, degalų rinkos lyderius ir kitus transporto srities ekspertus.

2019 metais surengtas forumas buvo labai sėkmingas, jame apsilankė per 100 aukščiausio lygio vadovų iš Lietuvos transporto sektoriaus įmonių ir buvo puikiai įvertintas. Forume pasisakė 14 pranešėjų, tarp kurių buvo Europos Parlamento narė dr. Laima Liucija Andrikienė, ekonomistas Žygimantas Mauricas ir užsienio svečiai iš tarptautinių kompanijų, kaip „Scania Group“ ir „A.P. Moller – Maersk A/S“.

2020-aisiais renginį nusprendėme paskirti temai „Skaitmeninė transformacija logistikoje: naujovės, kurios turės esminę svarbą ateityje“. Forumas buvo planuotas kovo mėnesį, tačiau atsižvelgdami į esamą situaciją pasaulyje ir sveikatos specialistų rekomendacijas priėmėme sprendimą jį nukelti į lapkričio mėnesį. Kartu su Transporto Inovacijų Asociacija prie renginio organizavimo prisijungė „Infobalt“ asociacija bei LR Susisiekimo ministerijos atstovai. Renginys pritraukė beveik 1000 dalyvių iš daugiau negu 15 Europos ir Rytų Partnerystės šalių. Forumas buvo atidarytas A. Vălean, Europos Komisijos komisarės transporto ir mobilumo klausimais, ir LR prezidentūros atstovų, pranešimą skaitė Dominique Willems, DTLF atstovas, o diskusijose vyko pokalbiai apie oro, vandens, geležinkelių ir sausumos transporto naujoves inovacijų ir skaitmenizacijos srityse.

Transporto Inovacijų forumui augant, 2021 metais renginys išsipletė į dvi dienas ir dėl pandemijos vyko hibridiniu būdu. Spalio 21-22 dienomis VILNIUS TECH, Vilniuje, vykusiame renginyje pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo daugiau negu 70 pranešėjų iš 17 skirtingų šalių. Transporto Inovacijų forumas pasiekė rekordinį dalyvių skaičių tiek gyvai, tiek internetu. Renginyje gyvai dalyvavo daugiau negu 300 transporto ir logistikos sektoriaus ekspertų, o prie renginio transliacijos internetu DELFI ir mūsų platformoje - buvo prisijungę daugiau nei 127 000 žmonių. 

Forume savo įžvalgomis dvi dienas dalinosi transporto ir logistikos sektoriaus lyderiai, startuolių atstovai, buvo rengiama transporto ir logistikos srities startuolių pristatymų ("pitch") sesija, veikė inovatyvių transporto sprendimų ekspozicija. Transporto Inovacijų forume dalyvavo Virginijus Sinkevičius, Europos Komisijos komisaras aplinkos, vandenynų ir žuvininkystės klausimams ir Maja Bakran Marcich, DG MOVE generalinio direktoriaus pavaduotoja. Indrė Pariente, vienos iš didžiausių pasaulio tyrimų ir konsultacinės kompanijos "Gartner" tiekimo grandinės ir pirkimų konsultantė, pristatė pasaulines tendencijas keičiančias logistikos ir tiekimo grandinės ateitį. Taip pat buvo galima išgirsti EBPO Tarptautinio transporto forumo generalinio sekretoriaus Young Tae Kim pranešimą apie tai, kaip transportas ir logistika vystysis po COVID-19 pandemijos. Transporto Inovacijų forume pranešimus skaitė vienaragio "SENNDER" atstovai, "Scania" vykdomasis viceprezidentas, pardavimų ir rinkodaros vadovas Alexander Vlaskamp, kuris kalbėjo apie sunkiojo transporto pokyčius, o kompanijos "Einride" atstovas pristatė įmonės pasiekimus savaeigių sunkvežimių vystyme. 

Transporto Inovacijų asociacijos iniciatyva įvyko startuolių "pitch" sesija, kurioje dalyvavo Anthony Poullain, "Cargo Stream" valdybos narys Lietuvoje ir "Cargo Stream France" SAS prezidentas, Jevgenij Polonis, "GoRamp" įkūrėjas ir vadovas, Tomas Sergadejevas, "Fleethand" įkūrėjas ir vadovas, Andrius Juvko, "4logist" įkūrėjas ir vadovas, Dainius Berškys, "Trevio Group" vadovas ir Arnoldas Dapkus, "In Balance" strateginio bendradarbiavimo vadovas. Sesijos komisiją sudarė investuotojai, rizikos kapitalo fondų atstovai, transporto ir logistikos verslo atstovai ("Vlantana", "cargoGO Logistics"). 

Daugiau informacijos ir renginio nuotraukų galite rasti čia.