Skip links

„Transporto inovacijų forume“ – prognozės ateinantiems metams

Praėjusią savaitę vykusiame „Transporto inovacijų forume“ buvo aptartos svarbiausios šalies bei pasaulio transporto ir logistikos sektoriaus aktualijos, diskutuota apie prognozes bei laukiančius iššūkius. Organizatoriai džiaugiasi, kad šių metų forume apsilankė daugiau nei 900 dalyvių, dar virš 50 tūkst. žiūrovų stebėjo forumo atidarymą ir pirmąją dalį tiesiogiai internetu.

„Šių metų „Transporto inovacijų forumas“ buvo didžiausias tiek dalyvių bei turinio, tiek įkvėpimo prasme. Jis sugebėjo suburti sektoriaus ekspertus, naujovių kūrėjus ir politikos formuotojus vienoje vietoje. Neabejoju, kad diskusijos ir pranešimai įnešė naują požiūrį į bendrą supratimą ir bendradarbiavimą šiame sektoriuje, o tai yra didelis žingsnis link inovatyvios ir tvarios transporto ateities“, – sako Transporto inovacijų asociacijos starteginių partnerysčių ir komunikacijos vadovė A.Kazlauskienė.

Šiuo metu, kai transporto sektorius susiduria su precedento neturinčiais iššūkiais – tiek dėl geopolitinės įtampos, tiek dėl ekonominio netikrumo, tiek dėl būtino perėjimo prie tvarios praktikos, – forumas tapo labai reikalinga platforma dialogui ir inovacijoms. Tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus atstovai pripažino, kad sektoriui teko išgyventi sunkius laikus, tačiau prognozavo optimistiškesnes ateinančių metų perspektyvas.

Prezidentas G. Nausėda, atidarydamas forumą, pabrėžė žaliosios transformacijos svarbą, kuri atspindi Lietuvos ir Europos energetinės nepriklausomybės siekius. Jis pažymėjo, kad geopolitiniai pokyčiai pasaulyje reikalauja sparčios Lietuvos transporto infrastruktūros integracijos su likusia Europos Sąjungos dalimi, pabrėždamas būtinybę skubiai užbaigti ir išnaudoti europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica” jungtį.

Forume buvo diskutuojama apie reikšmingus pokyčius logistikos ir transporto sektoriuje, kuriuos pabrėžė skaitmeninimo ir automatizavimo poveikis. Mirko Pahlas iš „Boston Consulting Group“ nurodė, kad šias permainas skatina eksponentinis e. prekybos augimas, kuris, kaip tikimasi, 2021-2025 m. kasmet augs po 10 proc. Šis augimas keičia vartotojų elgseną ir visą tiekimo grandinę, todėl į logistikos operacijas būtina integruoti pažangias technologijas, pavyzdžiui, dirbtinį intelektą, daiktų internetą ir robotiką.

Renginyje dalyvavę ekspertai sutarė, kad Europos ir Amerikos gamintojų priklausomybė nuo Kinijos mažėja, o tai lemia reikšmingus pasaulinių tiekimo grandinių pokyčius. Buvo pabrėžta, kad mažėja Kinijos eksporto augimas ir keičiasi santykių dinamika pasaulinėje logistikoje. Taip pat buvo pažymėta, kad dėl tiekimo grandinės sutrikimų ir geopolitinio neapibrėžtumo logistikos maršrutus labiausiai veikia „near-shoring“ tendencija – gamybos perkėlimas iš Azijos į Rytų Europą ir Šiaurės Afriką.

Penktajame „Transporto inovacijų forume“ buvo aptarti pagrindiniai transporto sektoriaus iššūkiai ir prognozės ateinantiems metams. Diskusijų dalyviai, tarp kurių Europos Komisijos, bankų, didžiųjų logistikos įmonių vadovai, aptarė geopolitinės įtampos, ekonominio nuosmukio, darbo jėgos trūkumo ir naujų Europos tvarumo bei skaitmeninimo reikalavimų poveikį sektoriui. Prognozuotos teigiamos augimo tendencijos, akcentuojant diversifikaciją ir inovacijas, įskaitant investicijas į elektromobilumą, vandeniliu varomą transportą ir technologinę pažangą.

Forume pabrėžtas reikšmingas poslinkis atsinaujinančiosios energijos ekonominio efektyvumo link, tikimasi, kad švarios energijos technologijos taps prieinamesnės ir efektyvesnės, o infrastruktūra – patogesnė.

Leave a comment

Mūsų svetainė naudoja slapukus. Ar sutinkate?