Skip links

Vilniuje ekspertai diskutuos apie tvarumo iššūkius logistikos ir transporto sektoriuje

Siekis mažinti anglies dioksido emisijas bei didinti tvarumą veikloje transporto ir logistikos sektoriaus verslams kelia nemažai iššūkių. Jausdama rinkos dalyvių poreikį ir girdėdama kylančius klausimus, Transporto inovacijų asociacija gegužės 31 d. transporto ir logistikos specialistus bei visus, besidominčius šios pramonės šakos tvarumu, kviečia „GreenLogistics Masterclass“ renginį Vilniaus „Tech parke“. Renginys skirtas ne tik pasidalinti naujausiomis tendencijomis ir žiniomis, bet ir suburti sektoriaus lyderius bei ekspertus, siekiant kartu spręsti tvarumo iššūkius.

Renginyje tvarumo patarėja, „Sustinere“ partnerė Indrė Blauzdžiūnaitė aptars CO2 emisijų ataskaitų ypatumus ir reikšmę logistikos įmonėms. Pranešimą, skirtą tvaraus skaitmeninimo įtakai logistikoje, skaitys transporto skaitmeninimo politikos ekspertė Ieva Markucevičiūtė-Vinckė. Ši dalis išryškins skaitmeninių technologijų galimybes optimizuoti procesus ir efektyviau valdyti poveikį aplinkai. Pranešimas apims, kokias technologijas ir galimybes atveria tvarumo bei skaitmenizacijos reikalavimų derinimas praktikoje, taip pat iškels klausimus apie galimus iššūkius, susijusius su naujų sistemų integracija.

Transporto inovacijų asociacijos vadovė Rugilė Andziukevičiūtė – Buzė moderuos diskusiją „CO2 emisijų mažinimas logistikoje: iššūkiai ir veiksmingi sprendimai“, kuri  leis dalyviams giliau panagrinėti ir aptarti praktinius ir strateginius aspektus, susijusius su CO2 mažinimu. Diskusijoje dalyvaus „LTG Cargo“ generalinė direktorė Eglė Šimė, „Girteka Europe West“ tvarumo vadovė Viktorija Terekė, DPD Baltics“ generalinis direktorius Robertas Vilkaitis bei pagrindinė renginio viešnia „Smart Freight Center Academy“ ekspertė Radhika Ralhan.

„Smart Freight Centre Academy“ yra mokymų ir švietimo iniciatyva, kurią vykdo „Smart Freight Centre“– Olandijoje įsikūrusi tarptautinė pelno nesiekianti organizacija. Jos misija – padėti krovinių transporto sektoriui pereiti prie tvaresnių sprendimų Organizacija bendradarbiauja su verslu, vyriausybėmis ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis, siekdama kurti ir diegti standartus, gaires ir įrankius, kurie padėtų mažinti anglies dioksido išmetimus ir skatinti tvarius transporto sprendimus. Taip pat sertifikuoja tarptautiniu mastu naudojamas emisijų skaičiuokles.

R.Ralhan renginyje dalinsis savo patirtimi taikant GLEC metodologiją, skirtą transporto ir logistikos įmonėms. Ekspertė patirtį ir kompetenciją tvarumo srityje kaupė dirbdama tokiose tarptautinėse korporacijose kaip „UPS“ ir „Philips“. R. Ralhan yra ne tik  pasaulinio lygio tvarumo srities ekspertė, kuruojanti tokias tarptautines iniciatyvas kaip „SDGs Drivers Forum“, „CSR Collaboration Hubs“ ir „Sustainability Impact Nexus“, ji ir gyvena pagal tuos pačius principus, kuriuos skatina: vietoj kasdieninių kelionių automobiliu renkasi važiavimą dviračiu, aktyviai dalyvauja tvarumo inovacijų ir edukacijos centro „Maastricht SDG House“, skatinančio tvarų vietos verslumą ir gastronomiją  veikloje.

Jos darbas su aplinkosaugos projektų valdymu ir tvarumo strategijų įgyvendinimu šiose įmonėse leido jai įgyti reikiamų žinių, būtinų efektyviam GLEC metodologijos pritaikymui.

Pasaulinės logistikos emisijų tarybos sukurta GLEC metodologija, kurios žinovė yra R.Radhika, skirta standartizuoti logistikos emisijų skaičiavimo ir ataskaitų teikimo procesus visame pasaulyje. Ji leidžia įmonėms skaidriai bei efektyviai matuoti ir stebėti savo veiklos sukeliamas emisijas, užtikrinant, kad skaičiavimai būtų suderinami su tarptautiniais standartais. Metodologija apima visas pagrindines transporto rūšis, kelių, jūrų, geležinkelių ir oro transportą, todėl gali būti taikoma planuojant ir vertinant, ne tik atskiros transporto rūšies poveikį aplinkai, bet turint multimodalines logistikos grandines.

Naujausias GLEC atnaujinimas taip pat apima naujojo ISO 14083 standarto reikalavimus. ISO 14083 yra tarptautinis standartas, padedantis įmonėms vienodai skaičiuoti ir teikti ŠESD ataskaitas. Šis standartas buvo sukurtas bendradarbiaujant su Vokietijos sertifikavimo institutu (DIN) ir ISO darbo grupe, naudojant GLEC Framework kaip pagrindinį elementą. Tai padės dar labiau standartizuoti ŠESD ataskaitų teikimą visame pasaulyje.

„GLEC metodologija gali atverti naujas galimybes Lietuvos transporto ir logistikos sektoriui, suteikdama mums pasaulinio lygio įrankį, kuris leidžia ne tik tiksliai ir vieningai skaičiuoti išmetamų šiltnamio dujų kiekius bei ieškoti efektyviausių sprendimų jų mažinimui Skirtingai nuo kitų metodikų, GLEC įgalina įmones atlikti išsamius, tarpusavyje suderinamus emisijų skaičiavimus visose transporto grandinėse. Mes džiaugiamės galėdami į renginį prisitraukti tokius aukšto lygio ekspertus kaip R.Ralhan, kurie prisidės prie mūsų tvarumo siekių ir dalinsis savo vertinga patirtimi”, – sako Transporto inovacijų asociacijos vadovė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė.

Ralhan ne tik kalbės „GreenLogistics Masterclass“ renginyje, bet ir taps „GreenLogisticsHack“ hakatono mentore. Šis hakatonas suburs novatorius, programuotojus ir logistikos specialistus, kurie kartu ieškos kūrybiškų ir efektyvių sprendimų tvarumo iššūkiams logistikos srityje. Dalyviai turės galimybę dirbti su patyrusiais mentoriais, tarp jų ir R.Ralhan, kurio žinios ir praktinė patirtis bus pagalba siekiant kurti realius ir pritaikomus sprendimus. Hakatono metu komandos kurs prototipus, kurie galėtų būti naudojami realiame pasaulyje mažinant CO2 emisijas ir didinant tvarumą logistikos grandinėse.

Visi norintys „GreenLogistics Masterclass“ seminare gali dalyvauti gyvai arba nuotoliniu būdu. Renginys yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija.

Leave a comment

Mūsų svetainė naudoja slapukus. Ar sutinkate?