Skip links

TRANSPORTO INOVACIJŲ FORUMAS 2023 pakvies drauge naviguoti per besikeičiančią sektoriaus aplinką

Šį rudenį penktą kartą vyksiantis didžiausias Baltijos šalių regiono transporto ir logistikos renginys „Transporto inovacijų forumas 2023“ pakvies susipažinti su nauja transporto ir logistikos sektoriaus realybe. Lapkričio 23-24 dienomis „Litexpo“ susiburs valdžios institucijų ir verslo atstovai, kurių veiksmai bei sprendimai tiesiogiai veikia šio sektoriaus ateitį tiek Lietuvoje, tiek Europoje.

Transporto inovacijų asociacijos (TIA) ir Susisiekimo ministerijos organizuojamo renginio dalyviai ne tik išgirs, bet ir aktyviai dalyvaus diskusijose apie aktualiausias šių dienų realijas: inovacijas, dirbtinį intelektą, robotizaciją, autonominio transporto sprendimus, tvarumo paieškas. Bus pristatomos ateities mobilumo tendencijos ir technologijos, kurios jau šiandien keičia visą prekių judėjimo sistemą.

„Prieš penkerius metus pirmąjį TRANSPORTO INOVACIJŲ FORUMĄ su bendraminčiais organizavome siekdami edukuoti, inovuoti ir transporto sektoriui suteikti šiuolaikiškumo. Tačiau šiuo metu, kai mūsų transporto ir logistikos verslą veikia daugybė išorės veiksnių – besikeičianti politinė situacija, rinkos recesija, darbuotojų trūkumas, nauji ES reglamentai dėl tvarumo ir skaitmenizacijos, forumas tapo ta aikštele, kurioje kiekvienas randa atsakymus į rūpimus klausimus, verslo kryptį ir išeina užsibrėžęs naujus tikslus“, – sako vienas iš forumo įkūrėjų ir TIA valdybos pirmininkas Jurgis Adomavičius.

Forumo organizatoriai džiaugiasi ir vis augančiu renginio populiarumu: pernai renginyje dalyvavo daugiau nei 70 pranešėjų ir diskusijų dalyvių iš 15 šalių, konferencija pritraukė daugiau nei 700 dalyvių, o renginio transliaciją internetu stebėjo daugiau nei 120 000 žmonių. Šiais metais žadama, jog skaičiai bus dar įspūdingesni – laukiama svečių ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš kitų žemynų – Pietų Korėjos, JAV ir kitų.

Šiemet renginį atidaryti kviečiamas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Europos Komisijos atstovai. Forume dalyvaus Jungtinių Tautų, Tarptautinės Energetikos agentūros, EIT Urban Mobility ir kitų pasaulinių organizacijų atstovai. Tarp pranešėjų – žinomų verslo lyderių ir inovatorių, tokių kaip  „Shell“ „Scania“, ,„DKV Mobility“, ZF Group,  „cargoGO Logistics“ ir kitų vadovai, taip pat tyrimų kompanijų ir pirmaujančių startuolių atstovai.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pasakoja, kad šiųmečiame forume viena aukšto lygio užsienio ministrų sesija bus skirta 3 Jūrų inciatyvos tematikai. Pažymėtina, kad Lietuva šiai 12 šalių – nuo Baltijos, Juodosios iki  Adrijos jūrų – vienijančiai inciatyvai šių metų rugsėjį perima pirmininkavimą.

Pasak sesijos šeimininko ministro M. Skuodžio, regioninio ir globalaus junglumo skatinimas, transporto srautų diversifikavimas, inovatyvių sprendimų sektoriuje diegimas ypač aktualus, tebejaučiame globalios pandemijos sukeltą įprastų logistikos grandinių trikdžius ir Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje. Turime ieškoti naujų krypčių, adaptuoti ir naujiems iššūkiams bei galimybėms parengti visą transporto sektorių.

„Sektorius negalės gyventi kaip anksčiau, aptarnaujant visų pirma  Rytų – Vakarų srautą. Mūsų ateitis – su šalimis bendramintėmis kuriant naujas jungtis,  atveriant naujas rinkas,  jungiant verslus, žmones, idėjas. Diegiant dar žalesnes, inovatyvesnes technologijas. Čia mūsų ateitis ir stiprybė, o 3 jūrų iniciatyva- puiki platforma atsispirti sparčiame transporto diversifikacijos ir inovacijų kelyje“, – sako ministras.

Apžvelgdama būsimo renginio programą, Transporto inovacijų asociacijos vadovė, Asta Kazlauskienė  mini, kad be transporto ir logistikos sektoriaus aktualiausių temų aptarimo, nemažai dėmesio šiais metais sulauks ir inovacijų politikos formavimo temos, dėmesys bus skiriamas realiems inovacijų skatinimo pavyzdžiams, bus diskutuojama apie miestų mobilumo problematiką ir analizuojami geriausi Europos pavyzdžiai, o jau tradicija tapusi ir forumo metu vyksianti Startuolių sesija suteiks progą susipažinti su netradicinėmis inovacijomis, žaliosios ir skaitmeninės logistikos sprendimų kūrėjais, kurie dalinsis savo idėjomis, kaip naujos technologijos gali padėti įveikti sektoriaus iššūkius.

Didelis dėmesys forume bus skirtas Europos žaliojo kurso temai. A. Kazlauskienė pastebi, kad dabartiniame pasaulyje, kur klimato kaita yra neatsiejama nuo verslo strategijų, tvarumas tampa ne tik etikos klausimu, bet ir konkurencinio pranašumo pagrindu.

Forumo metu vyksiantys Žaliojo susisiekimo apdovanojimai ne tik pabrėš ir įvertins inovatyvius bei tvarius projektus, bet ir įkvėps kitus sektoriaus atstovus siekti aukštesnių standartų.

Šiais metais forumo dalyviai taip pat turės galimybę su įvairiais inovatyviais sprendimais susipažinti ir iš arčiau. Planuojama išplėsti tiek vidaus, tiek lauko ekspozicijas. Jose bus galima rasti pažangiausius elektromobilumo ir autonominio vairavimo sprendimus, paskutinios mylios logistikos priemones, dirbtinio intelekto pagrindu formuojamus skaitmeninius sprendimus, logistikoje naudojamus dronus bei kitas inovatyvias technologijas, kurios žada keisti transporto ir logistikos sektorių.

„Šis forumas nėra vien tik renginys – tai dialogo ir bendradarbiavimo erdvė, kurioje susitinka sektoriaus lyderiai, mokslininkai ir politikos formuotojai. Tai unikali galimybė išgirsti, suprasti ir tiesiogiai įsitraukti į diskusijas, kurios nulems sektoriaus ateitį Europoje,” – teigia A.Kazlauskienė.

Bilietus į renginį galite įsigyti  http://bit.ly/45m00j6

Leave a comment

Mūsų svetainė naudoja slapukus. Ar sutinkate?